Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mälumäng

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Küsimused:

1. Täna 135 aastat tagasi sündis tulevane Nobeli kirjandusauhinna laureaat, keda on kujutatud oma riigi rahatähel ning lennufirma lennuki peal. Oma Nobeli medali müüs ta ära ja saadud raha kinkis Talvesõja ajal Soome puudustkannatavatele lastele. Kellest on jutt?

2. Praegusajal on ametlikult üldtunnustatud 88 tähtkuju. Milline on suurim tähtkuju?

3. Kuulsal filmidetektiivil Adrian Monkil oli palju foobiaid (312), sellest ka ta kombed. Donald John Trumpil foobiaid nii palju pole, kuid Monkil ja Trumpil on üks ühesugune komme, mida võib samuti foobiaks  nimetada. Mis see on?

4. 11. veebruaril 1991 asutati Haagis (Holland) Esindamata Rahvaste Organisatsioon. Organisatsiooni peaassamblee esimeseks esimeheks sai üks tuntud eestlane, kes oli sel ametipostil aastatel 1991–1993. Kes?

5. Selle tantsu lõid helilooja René Dubianski ning tantsuõpetajatest abielupaar Christa ja Helmut Seifert, lauljana tegi tantsumuusika populaarseks Helga Brauer. Kõik nad olid pärit ühest ja samast linnast ning selle linna järgi on tants ka nime saanud. Tants oli mõeldud progressiivseks vastukaaluks «kahjulikult mõjuvale» Ameerika rock’n’roll’ile. Mis tants?

Vastused:

1. Sigrid Undset, norra kirjanik, Nobeli preemia 1928.

2. Hüdra (Hydra), suuruselt järgmine on Neitsi.

3. Kummalegi ei meeldi kätelda. Ja kui seda peab tegema, on kohe käepärast salvrätikud, et käed puhtaks pühkida.

4. Linnart Mäll.

5. Lipsi, nimetus Leipzigi linna järgi.

Tagasi üles