Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Liiklushanke suhtes algatati järelevalve

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Signaali auto uuendab sõidutee märgistust. | FOTO: Toomas Huik

Rahandusministeerium alustas 9. mail järelevalvemenetluse Tallinna transpordiameti riigihanke «Liikluskorraldusvahendite paigaldamine ja hooldusteenuse osutamine aastatel 2017–2022» suhtes, et kontrollida hanke õiguspärasust.

Hanke tulemuse kohta oli juba varem esitatud kaebus. «Hanke tulemused käisid vaidlustuskomisjonist läbi ja komisjon andis meile õiguse. Praegu on see periood, mille jooksul saavad hankel osalenud otsuse peale edasi kaevata,» ütles transpordiameti juhataja Andres Harjo.

Hankel kaotajaks jäänud firma vaidlustas otsuse, millega transpordiamet kuulutas hanke võitjaks aktsiaseltsi Signaal TM, kelle pakkumine ei olnud kõige odavam. Transpordiamet leidis, et kõige odavama pakkumise on teinud firma KiirWarren. Pakkuja hinnad on nii madalad, et selliste hindadega mitme aasta jooksul lepingu täitmine pole reaalne.

«Tallinna Tehnikaülikoolis tehti meie palvel väga põhjalik analüüs ja hindade võrdlus, et kas need hinnad, mida meile pakuti, on reaalsed või on see lihtsalt üks pakkumine pakkumise pärast. KiirWarren küll väitis, et osad hinnad on kõrgemad ja need kompenseerivad odavamaid, aga tegelikult ei kompenseerita seal midagi. Mina ei taha praegu sellele asjale oma hinnangut anda. Las vastavad instantsid teevad oma tööd ja ütlevad, kas asi on õige või mitte,» ütles Harjo.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Kristina Haavala ütles, et järelevalvemenetluseks seaduses mingit kindlat tähtaega ei ole, kuid menetlus peaks toimuma mõistliku aja jooksul. «Oleme palunud hankijal ja hankemenetluses osalenud isikutel esitada omapoolsed selgitused 12. maiks. Seejärel hindame esitatud selgitusi ning vajadusel esitame täiendavaid päringuid, misjärel saame anda omapoolse hinnangu,» ütles Haavala.

Tema sõnul järelevalvemenetlus otseselt hankemenetlust ei peata ning transpordiametil otsuste vastuvõtmist ega lepingu sõlmimist ei takista.

«Küll aga ei ole hankijal tulenevalt sama hanke suhtes riigihangete vaidlustuskomisjonis toimunud vaidlustusmenetlusest lubatud riigihankes lepingut sõlmida enne 17. maid,» selgitas Haavala.

Tagasi üles