Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Maijooks tähistab laupäeval 30. sünnipäeva

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
SEB Maijooks | FOTO: Liis Treimann

Tallinna lauluväljakul saab homme juba 30. korda stardipaugu maijooks. Tegu on Balti riikide suurima naistele suunatud rahvaspordiüritusega, kus selgi aastal läheb seitsmekilomeetrisele distantsile jooksma või kõndima üle 15 000 osavõtja.

Tuhandete naisjooksjate kõrval on üritusel oma osa ka nende kaasadel, lastel, sõpradel ja muidu kaasaelajatel. Meeste tuju üleval hoidmiseks on selgi aastal avatud meeleolukas «meestehoid» ning lapsed saavad mõõtu võtta päeva esimeses pooles toimuvatel lastejooksudel.

Maijooksu valitsev tiitlihoidja on Liina Tšernov, kes võitis jooksu eelmisel aastal ajaga 23.36. Seitsme kilomeetri läbimine pole tema sõnul eriline katsumus, kui juba stardijoonest alates teistest ette rebida ja sellega tunglemist vältida.

Võiduretsept on Tšernovil lihtne: «Tuleb esimesena üle finišijoone astuda.» Keskmaajooksuga tegelevale Tšernovile on maijooks siiski pigem meelelahutuslik ajaviide, milleks ta eraldi ei treeni.

«Kui stardid eesotsas, siis tunglemist ei ole,» ütles Tšernov Postimehele jooksu eel. «Ma ei kujuta ette, kui peaksin keskelt startima. Ei teagi, kas mulle meeldiks suure massi sees olla.»

Homme rajale minejatel soovitab eelmise aasta võitja varuda kannatlikku meelt ning suhtuda spordipäeva kui toredasse võimalusse sõpru ja tuttavaid kohata. «Kaasaelajaid on seal alati rohkem kui staadionijooksudel. Selle võrra on ka pinget vähem, sest toetus on lähedal,» leiab ta.

Tšernov juhendab harrastajate jooksutrenne ning on tunnistajaks, kuidas aasta-aastalt rahvaspordiürituste, sealhulgas maijooksu populaarsus kasvab. «Näen tõesti, et liikumine on tõusev trend. Üha rohkem inimesi valib nädalavahetustel pidutsemise asemel treeningu. Mitte et pidutsemine keelatud oleks, aga kaalukauss liigub tervise poole. Tore on näha jooksmise populaarsuse tõusu,» lausus ta.

Maijooks algab laupäeval MyFitnessi treeninguhommikuga, kus spordiklubi tutvustab eri treeningustiile. Kell 11.30 toimuvad lauluväljaku Mere värava juures lastejooksud ning kell 13.00 antakse start põhijooksule ja kepikõndijatele. Päeva vältel on kavas veel kontserdid ja tervisemess ning avatud on nn meestehoid, kus pakutakse just meestele suunatud sportlikke tegevusi.

Mehed, kes ei soovi sportlikult mõõtu võtta, saavad ajakirju lehitseda, mõnusalt aega veeta või hoopis rajalt naasvat naist uue soenguga üllatada. Päeva lõpetab retrohõnguline maijooksu juubelikontsert, kus astuvad üles Karl Madis ja Erich Krieger.

Maijooks 2017

  • Maijooksu võistluskeskus avatakse Tallinna lauluväljakul 20. mail kell 10.
  • Stardimaterjalide väljastamine lõppeb kell 12.45, samal ajal algab soojendusvõimlemine.
  • 7 km rajale lähetatakse umbes 2000 osavõtjaga grupid viitstardist 3–5-minutise intervalliga.
  • Parkimisalad lauluväljaku ümbruses on märgitud, piiratud aiaga ja tasulised. Kuna parkimiskohti on vähe, jagub neid vaid kiirematele. Uuendusena on lisandunud Barking.ee teenus, Mäe väravas on parkimine sularaha eest.
  • Esimene maijooks peeti 1988. aastal, mil 2 km raja läbis 250 naist.
  • Aastal 2014 võttis maijooksust osa 16 298 inimest, mis on kõigi aegade rekord.
Tagasi üles