Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tuleva pensionifondid alustasid nigelalt

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tuleva üks asutajatest Tõnu Pekk. | FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Pensioniühistu Tuleva kaks pensionifondi on praeguseks turul olnud seitse nädalat ning selle, ehkki pensionifondide jaoks ülilühikese aja jooksul on nende tootlus olnud konkurentidest selgelt viletsam.

Tuleva kaks pensionifondi – Tuleva Maailma Võlakirjade Pensionifond ja Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifond alustasid 29. märtsil fondiosakute puhasväärtusega 0,64 eurot. Pensionikeskuse andmetel on teisipäevase seisuga Tuleva võlakirjafondi fondiosaku puhasväärtus 0,63371 ja Tuleva aktsiafondi osaku puhasväärtus 0,63646 eurot, mis teeb nende tootlusteks vastavalt miinus 0,98 ja miinus 0,55 protsenti.

Tuleva mõlemad fondid on väidetavalt madalaimate haldustasudega pensionisüsteemi teise samba pensionifondid Eestis, aga sellele vaatamata on fondide tootlus konkurentide sama strateegia pensionifondidega võrreldes kehvem (fondiosakute puhasväärtus arvutatakse pärast haldustasude mahaarvamist).

Pensionifondid on ülipikaajaline investeering, mistõttu ei maksaks nii lühikese perioodi tootluse kohta liiga põhjapanevaid järeldusi teha, aga samas viitab see, et indeksifondidesse investeerimine ei pruugi alati parim investeering olla. Pealegi on globaalsed indeksid erinevad ja nende põhjal koostatud pensionifondide tulemused võivad samuti olla üsna erinevad.

Tuleva juht Tõnu Pekk ütles, et Tuleval on väga lihtsad investeerimispõhimõtted.

«Esiteks, keskendume pikaajalisele tootlusele ja ei muretse lühiajaliste kõikumiste pärast – vastasel juhul kahjustaksime investorite pikaajalist teenimisvõimalust. Teiseks, me ei tegele ennustamisega ega püüa turgu üle kavaldada, vaid investeerime faktide põhjal: hajutame investorite raha maailma edukaimate ettevõtete aktsiate vahel, sest see on tõestatult toonud valdavale osale maailma investoritest parima tulemuse,» selgitas Pekk.

«Kolmandaks, hoiame kulud väga madalal ja panustame ainult investoritele väärtust loovatele tegevustele, sest mida kõrgem pensionifondi valitsemistasu, seda vähem raha koguneb investorile pensioniks.»

Tagasi üles