Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Muuseumiöö ka loomaaias

Loomaaia uudised

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Siberi kaljukitse talled. | FOTO: Inari Leiman

Täna ühineb loomaaed muuseumide ja teiste mäluasutustega ning avab oma uksed ka tavapärasemast hilisemal ajal, et tähistada üleeuroopalist muuseumiööd. Loomaaia keskkonnahariduskeskus on muuseumiöölistele avatud kella 18–23.

Siberi kaljukitse talled mänguhoos. | FOTO: Inari Leiman

Seekordse sündmuse teemaks on «Öös on mänge». Loomaaialoomadele meisterdatakse mänguasju, Aleksei Turovski kõneleb mängudest loomariigis, näha saab dokumentaalfilmi «Looduse tants». Kuni poole seitsmeni õhtul lubatakse huvilisi seiklusrajale loomaaias, seal võib viibida kuni kella 20ni.

Kaljukitsede-mägilammaste sigimine üha jätkub. Peale siberi kaljukitsede (pildil talled mänguhoos) ja buhhaara uriaalide on poegima asunud ka dagestani tuurid ja ida-sinilambad. Esmaspäeval nägi ilmavalgust teine, samuti emane muskusveise poju ning sündisid kaks buhhaara hirve vasikat, inkubaatoris aga koorus habekaku tibu. Neljapäeval sündisid jakivasikas ja dalli lumelamba tall, reedel koorusid kolm puna-helmesfaasani tibu.

Möödunud teisipäeval sündinud lumeleopardi kutsikas aga suri sama nädala laupäeva hilisõhtul.

Valgekured, kelle esimese kurna muna oli viljastamata, asusid uuesti pesitsema ja munesid kolmapäeval uue muna. Üle kolme nädala loomaaia arstimajas kosunud kõrvukräts sai rõnga jala ümber ja pääses tagasi loodusesse. Linnutiikidel on märgatud randtiirusid ja tiigikana ehk taita.

Emaelevantide aedikus pandi tööle kosk ja kuigi jooksev vesi on külm, oli elevantidel lõbu laialt ja vees mulistamist jätkus terveks päevaks. Vett lasti täis ka aedikus olev suur bassein.

Kääbusjõehobud ja kõik teised rohusööjad saavad juba maiustada värske rohelisega, mida esialgu tuleb siiski anda heinaga pooleks, et kõht lahti ei läheks. Tuleval neljapäeval 43-aastaseks saava kääbusjõehobu Holgeri sponsorid Kompressorikeskusest käisid tal eile külas ja tõid kaasa maitsva võililletordi.

Puuhooldusega tegelev OÜ Pan Tiit toob loomadele söödaks õitsvaid vahtraoksi, mis kõigile samuti väga maitsevad.

Teisipäeval läks lahti ninasarvikute õueaediku lamamisplatsidele soojenduse paigaldamine. Sestap näeb nüüd loomi kuni tööde lõpetamiseni ainult majas.

Tagasi üles