Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tartus tahab Reformierakond lasteaia kohatasu alles jätta

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Margus Ansu

​Erinevalt Tallinna reformierakondlastest, kes lubavad pärast sügisesi valimisi võimule saades kaotada lasteaia kohatasu, jätavad Tartu reformikad kohatasu alles.

Erinevalt Tallinna reformierakondlastest, kes lubavad pärast sügisesi valimisi võimule saades kaotada lasteaia kohatasu, jätavad Tartu reformikad kohatasu alles.

Reformierakonna Tartu piirkonna esimehe ja erakonna linnapeakandidaadi Urmas Klaasi sõnul pole Tartu reformierakondlased kohatasu kaotamise üle arutlenud. «Hetkeseisuga Tartus kohatasu jääb,» lausus Klaas ning lisas, et võrreldes Tallinnaga on Tartus olukord parem.

«Meil on kolmas laps juba ilma kohatasuta ning teine laps saab 50-protsendilist soodustust. Me oleme lahendanud Tartus ka lasteaedade järjekorraprobleemi. Sel aastal avame kesklinnas veel kaks uut lasteaeda. Samuti oleme Tartus igal aastal suurendanud lasteaiaõpetajate palgafondi. Tallinnaga võrreldes on siin suur vahe,» rääkis Klaas.

Lasteaia kohatasu kaotamine on Klaasi hinnangul selline küsimus, mis tuleks lahendada kogu Eesti riigi tasandil ühtmoodi.

«See on hea, et teema on Tallinnas tõstatatud, aga seda küsimust ei saa lahendada ainult Tallinna-keskselt. Omavalitsuste tulubaas on ju erinev. Üldine kohatasu kaotamine saab jutuks tulla vaid siis, kui kõigile lastele on garanteeritud koht lasteaias või lastehoius. Vastasel korral ei ole see võrdne kohtlemine,» lausus Klaas.

Praegu on Tartus lasteaia kohatasu 64 eurot ja 50 senti. Arvestuse aluseks on linnavolikogu määrus, mille järgi on kohatasu 15% eelneva kalendriaasta riiklikult kehtestatud alampalgast. Möödunud aastal oli see 430 eurot. Et tänavu on alampalk tõusnud 470 eurole, kerkib 1. jaanuarist kohatasu Tartus 70 euro ja 50 sendini.

Tagasi üles