Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

RKAS vallandas ministri mõnitamise avalikustaja

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kristel Meier koos elukaaslase Heiki Kranichiga 2013. aastal Kanal 2 peol. | FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) vallandas juulis ärisaladuse rikkumise alusel kliendisuhtehalduri Kristel Meieri, kes edastas riigihalduse ministrile Jaak Aabile koosoleku salvestise, kus toona asutust juhtinud Urmas Somelar nimetas haridusminister Mailis Repsi peast rasedaks.

«Otsuse langetamise põhjuseks on usalduse kaotus,» ütles RKASi juhatuse liige Tanel Tiits. Tema sõnul on ettevõtte sisedokumentides selgelt kirjas, mis on ärisaladus, ning üks ärisaladustest on koosolekuprotokollid ja sinna juurde kuuluvad materjalid. Tiitsi sõnul on samuti täpselt paika pandud, kes avalikkusega suhtleb.

Tiitsi sõnul toetub vallandamisteade Meieri töölepingule ja seda aitas koostada juriidiline nõuandja. Tiitsi isiklikul hinnangul ei ole Kristel Meieri vallandamise puhul mingit põhjust rääkida soolisest diskrimineerimisest.

«Ütleks veel nii palju, et Riigi Kinnisvara AS on üks tublimaid riigiettevõtteid, kellel on loodud spetsiaalne infokanal selleks, kui keegi tunneb, et teda on kuidagi solvatud või ettevõte tegeleb mingi kahtlase teemaga,» rääkis Tiits. Asutusel on olemas vihjeliin, kuhu saavad pöörduda nii oma töötajad kui ka teised, kui neile tundub, et RKAS on milleski eksinud.

Tiitsi sõnul on Meier ettevõttes töötanud aastaid ning mingeid probleeme pole temaga esinenud. Ka teiste töötajatega pole analoogseid juhtumeid olnud.

«See, mis juhtus, oli Riigi Kinnisvara ASile tervikuna õppetund, mis mõjutas igat meie töötajat,» rääkis Tiits. Ta kinnitas, et ükski töötaja ei saa enam väita, et ta ei tea, kuidas käituda. «Mina arvan, et Riigi Kinnisvara ASi sisene töökorraldus ei vaja mingit ümberkorraldust või uue dokumendi tekitamist. See kõik on kirjas ja Kristeli juhtum on erand,» sõnas ta.

Kristel Meier vaidlustas oma vallandamise töövaidluskomisjonis. Postimees püüdis temaga ka ühendust saada, kuid see ei õnnestunud.

Riigi Kinnisvara juhtinud Urmas Somelar on ennegi silma paistnud kohatute sõnavõttude poolest. Nii näiteks ütles ta, et üle 45-aastane inimene ei sobi koristajaks, sest nii vanad inimesed ei ole enam võimelised uusi töövõtteid omandama.

Tagasi üles