Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tallinna gümnasistid hakkavad tasuta koolitoitu saama

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Kristjan Teedema

Tallinna linn kavatseb algavast 2017/2018. õppeaastast peale põhikooliõpilaste tagada tasuta koolitoidu ka gümnaasiumiõpilastele.

2017. aastaks on linn eraldanud põhikooliõpilaste tasuta toitlustamiseks 3,2 miljonit eurot, millele lisandus esimese lisaeelarvega veel 295 000 eurot gümnasistide toitlustamiseks, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

2015. aasta algusest on riik toetanud gümnaasiumiõpilaste koolilõunat iga päev 78 sendiga, ülejäänud 56 senti koolitoidu maksumusest on pidanud gümnasistid ise tasuma. Tasuta koolilõunat on seni saanud taotleda vähekindlustatud peredest pärit gümnaasiumiõpilased. Põhikooliõpilased on tasuta koolitoitu saanud alates 2006. aastast.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart (Keskerakond) märkis, et koolitoit on nii sotsiaalne kui ka hariduslik samm, sest kui õpilastel on kõht täis, saavad nad klassis põhilisele keskenduda.

«Leidub palju noori, kellele koolitoit võib olla ainus soe söögikord päevas,» nentis Kõlvart. «Lisaks kipuvad paljudel ka koolipäevad pikaks venima, sest koolitundidele järgneb kas trenn, muusikakool või mõni teine huviring – seetõttu on tervislik ja korralik koolitoit noorele organismile väga oluline.» Ühtlasi osutas abilinnapea, et koolilõuna on noorte jaoks kindlasti tervislikum ja soodsam, kui snäkid või tühi kõht.

Tagasi üles