Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Eesti rallisõbra (rahakoti) leinapäev

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ott Tänak kihutamas Poola MM-rallil Eesti fännide kiidulaulus. | FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Autosport kinnitab, et järgmise aasta autoralli MM-kalendris ei ole enam kohta Poola rallile ning selle asendab septembris toimuv Türgi etapp. Kuigi Poola MM-sarjast väljaheitmise põhjused on kaalukad – pealtvaatajad ei allunud rajajulgestajate korraldustele ja tekitasid (elu)ohtlikke olukordi –, on see Eesti rallisõbrale kurb uudis.

Esmane põhjus on ilme: kahest Eesti-lähedasest rallist ehk Poolast ja Soomest on esimene tunduvalt rahakotisõbralikum ning viimasel neljal aastal meelitanud kohale mitu korda rohkem Ott Tänakut ergutavaid Maarjamaa rallifänne. Teiseks vähendab poolakate kalendrist väljaheitmine aga võimalust, et WRC-autod meie inimestele koju kätte tuuakse.

Tegid ju nii M-Sporti kui Toyota meeskonnad tänavu Poola ralli eel teste Lõuna-Eesti teedel – siinne pinnas oli piisavalt sarnane MM-etapi omaga, et saada paika seaded, mille toel Tänak veel pühapäeva hommikulgi esikohal püsis. Neid teste jälgisid metsade vahel sajad, kui mitte tuhanded kodused rallifännid. Nüüd, kui Poola ralli kalendrist välja võeti, on põhjust Eestisse autot seadistama tulla märgatavalt vähem. Näiteks Soome-Jaapani segatiimi Toyota kodu(testi)rajad on niigi Jyväskylä rallikeskust ümbritsevatel teedel ehk neil pole tarvis koduetapi eel siin harjutada. Samamoodi kaob põhjus pehmel kruusal testida teistel MM-tiimidel – ka M-Sportil –, sest Soome paekivipõhjal teed on siinsetest palju kõvemad. Väikese lohutusena on uue Türgi etapi täpne trass küll veel selgumisel, kuid on raske loota, et need sobiksid oma profiililt Lõuna-Eestiga nõnda perfektselt kui Poola rallirajad.

Loo moraal: Eesti rallifänn, kes ihkab Tänaku sõitu oma silmaga näha, hakaku raha säästma, sest järgmisel aastal tuleb taas reisida Soome.

Tagasi üles