Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kivimäe skandaali arutab linnavarakomisjon

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Toomas Kivimägi Tulbi tänaval asuv maja. | FOTO: Mailiis Ollino

Taas Pärnu linnapeaks pürgiva riigikogu liikme Toomas Kivimäe (Reformierakond) koduaia suurendamist hakkab arutama linnavarakomisjon, mis koguneb tõenäoliselt 12. septembril.

Toomas Kivimägi | FOTO: Liis Treimann

Kivimägi võitis 663 ruutmeetri suuruse Tulbi 16 kinnistu hoonestusõiguse enampakkumise, kuid kasutab peale oma kinnistu koduaiana 400-ruutmeetrist maatükki, mis on antud Kalevi tenniseklubi käsutusse. Servituudilepingu järgi tohib sellele maale paigaldada soojuspumba kollektori, kuid mitte midagi ehitada. Kivimägi on sinna aga püstitanud aiamaja.

Tenniseklubi hoonestusõiguse leping lubab kinnistut kasutada ainult spordiks. Kui klubi seda tingimust rikub, võib linn nõuda hoonestusõiguse enda nimele kandmist.

Linnavalitsuse pressiesindaja Gerli Kõivu sõnul saab tagasilangemisnõude esitada volikogu. «Kas volikogule esitatakse vastav eelnõu, otsustab linnavalitsus pärast teema arutamist linnavarakomisjonis ja komisjoni otsusest lähtuvalt,» teatas ta.

Linnavarakomisjon arutab ka servituudilepingu sisu muutmise võimalusi ja tingimusi. Kui Kivimägi selleks soovi avaldab, võiks linnavalitsus tal põhimõtteliselt lubada maatükki raha eest kasutada.

Seni pole Kivimägi servituudilepingu muutmist taotlenud. Küsimus taandub sellele, kas linnal on maad tarvis elanikele sportimisvõimaluse pakkumiseks või lubab ta seda eraaiana kasutada.

Pärnu Postimehe toimetusse helistanud lapsevanem rääkis, et tenniseklubis harjutavatel noortel läheks naabrimehele loovutatud maatükki vaja soojendusharjutuste tegemiseks ja võimlemiseks. Klubi juhtiv linnavalitsuse spordinõunik Uno Koort pole lapsevanema hinnangul käitunud laste huvidest lähtudes.

Nii Pärnu linnavarakomisjon kui ka volikogu kogunevad korra kuus. Volikogu septembriistungile linnavalitsus küsimust ette valmistada ei jõua, oktoobriistung toimub pärast valimisi.

Tagasi üles