Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kuhu minna

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
SEB Tallinna Maraton | FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Arter soovitab, mida teha, kuhu minna lähipäevadel.

*Linnamaraton on suurlinna tunnus ja Eesti suurim rahvaspordisündmus, SEB Tallinna maraton, toimub just täna. Jooks täidab kogu südalinna, häirib liiklust terves linnas ning pakub liikumisrõõmu ja saavutusmõnu kümnetele tuhandetele inimestele. Jookse ise või ela kaasa, muud varianti pole.

*Rohenäpud, kes mõtetega juba uues kevades, kogunevad sel nädalavahetusel Pärnusse, kus taimelaadal kauplevad müüjad ja kollektsionäärid kõigist Balti riikidest. Seemned, istikud, saadused, tööriistad, mööbel ja tehnika – pakutakse kõike, mida aias tarvis. Ning õunapuu latva pidi kaenlas pole vaja laadal jalutada, sest taimetakso ja taimehoiuala on tasuta.

*Täna on Tartu ülikooli loodusmuuseumis võimalik vaadata iga-aastast seenenäitust. Tutvuda saab seeneriigi mitmekesisusega kännu- ja kukeseentest kuni mürgiste kärbseseenteni. Kohal on ka mükoloog, kes tutvustab seeni ja aitab neid määrata. Tartu ülikooli botaanikaaia avamaal saab näha puudel ja kändudel kasvavaid seeni.

*Suve kuumusest pääsenud rukis kullendab rammusatel maadel. Mõisniku vitsahirmust vaba kartul keerab mullas teist külge. Köögiviljad, mis magavad päeval ja kasvavad öösel, loevad taevatähti. Puuviljad õhetavad priskusest. Kord aastas on võimalus tunda end mõnusalt Kuressaare tänavapiknikul! Kuressaare Lossi tänav kaetakse piknikulaudadega ning rahvas saab nautida kaasavõetud sööke-jooke ja keerutada jalga tantsumuusika saatel. Kellel endal toitu kaasas pole, neid teenindavad rõõmuga kohalikud kohvikud.

*Telliskivi loomelinnak, Tallinna tänavatoidufestival ja aparaaditehas kutsuvad kõiki oma sõpru Tartu tänavatoidufestivalile! Nii värvikat valikut tänavatoitu pakutakse Tartus esimest korda. Tänavatoidufestival peab oluliseks rohelist mõtteviisi ja nii serveeritakse toitu vaid loodussõbralikelt nõudelt, kasutakse panditopse ning korraldatakse mõistlikku jäätmekäitlust. Üritus on tudengisõbralik: toitlustajad pakuvad ka taskukohaseid «tudengieineid».

*Uhiuute väiketootjatega saab sõprust sobitada täna NOPi gurmeeturul Kadriorus. Need on tegijad, kes kindlasti loovad uut trendi, kelle toodangut veel poest ei leia, aga see räägib huvitavast ja puhtast suhtumisest toidusse. Oodata on ka mõne rahvusköögi esindajaid, kelle toidukultuur meie igapäevast toidusse suhtumist mõjutama hakkab, ja tipprestorane, kes midagi huvitavat selleks päevaks purki-pudelisse seavad.

*Kollast kulda talvevarusse! Karksis on täna meefestival, kus saab degusteerida mee- ja mulgitoite, vaadata õunanäitust ja sügisesi lilleseadeid. Kavast ei puudu ka harivad loengud mesilastest ja meest.

Tagasi üles