Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Ninasarvikud tähelepanu keskmes

Loomaaia uudised

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Teravmokk-ninasarvik Kigoma. | FOTO: Inari Leiman

Tänane päev tuleb loomaaias taas tegus. Alates kella 11 kõlavad loomaaias viiulihelid: vanalinna muusikakooli ansambli Võlukeeled lapsed mängivad oma lemmikutele neid iseloomustavaid viiulilugusid.

Kell 13 jätkuvad ninasarvikukuu sündmused, kõneldakse ninasarvikuliikidest ning saab näha, kuidas loomaaia ninasarvikuid (neist pildil teravmokk-ninasarvik Kigoma) treenitakse, pestakse ja harjatakse. Oma teadmiste ja orienteerumisoskuste proovile panemiseks aga tasub kassast kaasa küsida ninasarvikuristsõna ja see ära lahendada.

Paksunahaliste maja tšintšiljaperre sündis teisipäeval kaks pisipoega, sõraliste majas aga on nädalaga juurde sündinud viis kameruni kääbuskitse talle.

Looduskooli eluslooduse klassis elavad nüüd ka hiirlaste sugukonna väikseimad esindajad pisihiired, kellele meeldib turnida kõrte otsas ja poegimiseks meisterdada rohukõrtest linnupesasarnaseid kerajaid pesi.

Euroopa piisonite karjast lahutati noor piisonipull, kes alanud innaajal karjajuhile väljakutset kippus esitama. Lumeleoparde Delit ja Ottot harjutatakse taas teineteise seltsiga.

Loomaaia linnutiikidel näeb kalastamas vabalt elavaid hallhaigruid, ka tiigikana ehk taita võib veepiiril põõsastikus tegutsemas tabada. Sügisene jahedus aga sundis talvekorterisse kaeluspapagoid ja kuuba amatsoonpapagoi.

Juuni keskel loomaaeda toodud udusulis raudkullipesakond kasvas loomaaednike hoole all kenasti üles ja teisipäeval pääsesid neli noort raudkulli tagasi loodusesse.

Esmaspäeval suri vanadusse 13. eluaastat käinud pintšetamariin, kes viimased neli aastat veetis üksinduses, sest peregrupp oli ta välja tõrjunud. Tema asemele kolis paksunahaliste majja samuti peregrupist välja löödud viieaastane valgetups-marmosett.

Loomaaia ekspositsioonist läksid ajutiselt välja kubani tuurid, nende aedikut alpinaariumis rekonstrueeritakse.

Tagasi üles