Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Valimisliidu nimekiri külvab Rakveres pingeid

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Andres Jaadla. | FOTO: Marianne Loorents

Valimisliidu Rakvere Heaks linnapeakandidaat Andres Jaadla (Keskerakond) süüdistab Reformierakonna piirkonnajuhti Aleksandr Holsti kandidaatide mõjutamises, Holst omakorda aga Jaadlat vassimises.

Segadused valimisliidu Rakvere Heaks kandidaatide nimekirjaga algasid juba selle registreerimisel, sest selgus, et neli kandideerijat ei vasta nõuetele, üks oli aga üles seatud kahes nimekirjas.

Kahte nimekirja sattunud ettevõtja Marko Känd (Keskerakond) ütles, et talle tuli üllatusena, et ta on valimisliidu esitatud kandidaatide nimekirjas. «Mina valimisliidus kandideerimiseks avaldust ei ole kirjutanud ja dokument, mis minu eest esitati, ei ole üldse kandideerimisavaldus,» lausus Känd.

Ta rääkis, et Andres Jaadlaga oli tal valimiste teemal juttu päris tükk aega tagasi. «Ta küsis, millised plaanid mul on, vastasin, et kandideerin Keskerakonna nimekirjas,» meenutas Känd.

Jaadla aga ütles, et valimisliidul on Kännu allkirjaga avaldus olemas. «Ja see on kandideerimisavaldus,» lisas ta.

Reformierakonna Rakvere piirkonna juhti Aleksandr Holsti süüdistab Jaadla kandidaatide mõjutamises, eile laiali saadetud pressiteates viitab Jaadla sellele, et tegu võib olla ka allkirjade võltsimisega.

Nimelt viis Holst reedel Rakvere linna valimiskomisjonile kahe valimisliidu nimekirjas olnud inimese avaldused kandideerimisest loobumiseks. «See tekitab kahtlusi, et inimeste otsust on mõjutatud, võib-olla on kõik meie nimekirjas olevad inimesed läbi helistatud ja neid on mõjutatud,» lausus Jaadla.

Holst aga väitis, et tegemist on tema tuttavatega, kel ei olnud aega tööajal avaldusi linnavalitsusse viia. Sestap palusid nad tema abi ning andsid oma avaldused Holsti kätte.

Üks neist inimestest, valimisliidu Rakvere Heaks nimekirja kantud Pille Videvik ütles, et ei saanud esimese hooga hästi arugi, millesse ta ennast mässis, kui Andres Jaadlale kandideerimiseks nõusoleku andis. «Otsus oli väga ennatlik ja ma ei mõelnud asju läbi,» lausus naine, kes enda sõnul teeb päris sageli impulsiivseid otsuseid.

Videvik väitis, et keegi teda kandideerimisest loobuma ei ole mõjutanud ning otsus on läbinisti tema enda oma. «Kui keegi üldse mõjutas, siis pigem Andres Jaadla, kes pani mind kiirustades otsustama,» lisas ta.

Teine valimisliidu ridadest lahkunud kandidaat on Ivo Õuekallas. «Liitusin nende pundiga hetkelises meeltesegaduses, ja kuigi olin kaks korda viisakalt kirjutanud, et siiski ei soovi kandideerida, sattusin ikkagi nimekirja ning mulle öeldi, et tegemist on näpuveaga,» kõneles Õuekallas.

Valimisliidu Rakvere Heaks üks juhte Allan Jaakus (Rahva Ühtsuse Erakond) lausus, et Ivo Õuekallas esitas kandideerimisavalduse ja teatas juba järgmisel päeval, et ei soovi siiski kandideerida. «Ütlesin talle, et mõtle veel. Mina küll kahtlustan, et teda mõjutati,» rääkis Jaakus.

Ta märkis, et konkurendid Reformierakonnast on räigelt sekkunud nende valimisliidu tegemistesse.

Et Videviku ja Õuekallase kandideerimisest loobumise avaldused viis valimiskomisjonile Aleksandr Holst, kahtlustab Andres Jaadla Holsti ka võltsimises. «Küsimus on ka, kas esitatud avaldustel on ikka kandidaadi enda allkiri, kui kandidaadi isikusamasus on jäänud tuvastamata, seega õhku jääb väga selgelt ka allkirja võltsimise kahtlustus,» seisab valimisliidu eile laiali saadetud pressiteates.

KOHALIKUD VALIMISED

  • Esmaspäeva keskpäevaks oli üle Eesti kohaliku omavalitsuse volikogude valimisteks registreeritud 11 845 kandidaati.
  • Valimistest võtab osa 163 valimisliitu, seitse erakonda 271 nimekirjaga ning 59 üksikkandidaati. Täpne number võib veel muutuda, kuna teade kandidaadi loobumisest võib süsteemi jõuda mõningase viivitusega.
  • Kandidaatide nimekirjad on avalikud valimiste veebilehel www.valimised.ee.
  • Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised toimuvad 15. oktoobril. Eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril.
Tagasi üles