Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Lastelaager kasutas alajaama etenduse dekoratsioonina

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kohila lastelaagri lõpuetendus toimus alajaama kaitsevööndis. | FOTO: Juulija Kuum/Raplamaa Sõnumid

Juulis Raplamaal Kohilas toimunud lastelaagri korraldajad panid lapsed alajaama kaitsevööndis teatrit tegema ning alajaama kasutati dekoratsioonina. Elektrilevile tuli lastelaagri korraldamine elektripaigaldise kaitsevööndis üllatusena.

Pärast kohalikus lehes ilmunud artiklit Kohila lastelaagrist juhtis üks lugejatest tähelepanu sellele, et laager korraldati 10 kV õhuliini ja 10 kV alajaama kaitsevööndis, kirjutas Raplamaa Sõnumid.

Laagri lõpunäidendi ühe dekoratsioonina kasutati 10 kV jaotuspunkti metallkesta, mis värviti üle. Samuti värviti üle alajaamal olnud hoiatusmärgid. «Jaotuspunkti kõrgepingetornile on riputatud kirikukella kujutav dekoratsioon. Selline tegevus on eriti ohtlik, kuna lähenetud on 10 kV juhtmetele ohtlikult lähedale,» kirjutas lugeja.

Lastelaagri «Mäng on väikese inimese töö» korraldaja MTÜ Raplamaa Noored on üllatunud, et nende käitumises nähakse probleemi. Lastelaagri ühe eestvedaja Anneliis Kõivu sõnul on laager samas kohas toimunud kaks aastat. Kõivule on väide, justkui oleks laagri toimumiskoht lastele ohtlik, ootamatu.

«Värvisime jaotuspunkti seinad üle, kuna need olid eelnevalt kollase ja musta värviga soditud. Ühtki hoiatusmärki, mis oleks olnud eelnevalt sodimata, me üle ei värvinud. Spontaanne mõte, mille tegime ka teoks, oli muuta kujult kirikut meenutav objekt etenduses kirikuks. Aknad kinnitasime teibiga. Ühegi lapse ega noore heaolu me oma tegevusega kuidagi ei ohustanud,» ütles Kõiv.

Tema sõnul tegid elektrikud spetsiaalse kilbi, kust sai laagri ajal voolu võtta. «Küllap nad oleksid öelnud, kui oleks ohtlik seal viibida,» sõnas ta. «Teed vabatahtlikult oma puhkuse ajast lastele laagrit ja siis leitakse selliseid asju. Mina enam ei tee. See ajab mind praegu oksele, ausalt,» oli Kõiv süüdistustest nördinud. Korraldajad ei teadnud, et tegu on Elektrilevi OÜ-le kuuluva kinnistuga.

Elektrilevi kinnitusel lastelaagri toimumist ega tegevust korraldaja nendega eelnevalt ei kooskõlastanud ning kaitsevööndis korraldatud laagrist sai Elektrilevi teada Raplamaa Sõnumites ilmunud artiklist.

«Kõik massiüritused, mis toimuvad elektripaigaldise kaitsevööndis, peavad olema eelnevalt kooskõlastatud kaitsevööndi paigaldise omaniku ehk antud juhul Elektrileviga,» ütles Elektrilevi varahalduse sektorijuhataja Taavi Janno. «Eesmärk on tagada kaitsevööndis viibivate inimeste ohutus.»

Ta lisas, et nad on sel teemal rääkinud nii lastelaagri korraldaja kui ka kohaliku omavalitsusega ning edaspidi loodetakse selliseid olukordi vältida.

Tagasi üles