Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Mis on teada uue mudeli kohta?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Möödunud nädalavahetusel lekkis internetti järgmise iPhone’i operatsioonisüsteem – iOS 11 Golden Master. Lekke järel võis aga leida terve hulga seni avaldamata infot.

iOSi arendaja Steven Troughton-Smith avastas, et suure tõenäosusega saab kuulsa nutitelefoni juubelihõngulise 10. erimudeli nimeks iPhone X. Peale selle leidis ta, et juba ammu lekkinud kaks saatemudelit hakkavad kandma nime iPhone 8 ja iPhone 8 Plus. Viimane võib tähendada, et Apple ei võta seekord kasutusele oma S-brändi nime ja OLED-ekraanita telefonid hakkavad kandma hoopis nime 8.

Ehkki lekke tõttu sai avalikuks lõplik versioon uuest iOSist, võib Apple teha veel viimase hetke uuendusi ja panna X-ile mingi muu nime. Seda eriti siis, kui iPhone X ei jõua müüki samal ajal kui 8 ja 8 Plus.

Face ID on iOS 11 tarkvara, mis võimaldab avada telefoni näotuvastusega. Telefoni omanik peab liigutama oma nägu ringikujuliselt ümber kaamera, et seade automaatselt avada. Brasiilia iOSi arendaja Guilherme Rambo avastas, et Face IDd saab kasutada peale telefoni avamise ka maksete tegemiseks iTunesis ja App Store’is. Samuti toetab Face ID Apple Playd.

Tuntud iOSi arendaja Jeffrey Grossman avastas, et Face ID võib edaspidi laieneda ka iPadi ja iPod Touchi seadetele. Samuti märkis ta, et maksmiseks tuleb teha külgnupul topeltklõps, et mitte kogemata midagi osta.

Rambo leidis uusi tõendeid, mis kinnitavad kuulujutte, et vähemalt üks uutest seadmetest võimaldab telefoni traadita laadida. Tema andmetel näitab seade laadimise ajal ka mingit sorti 3D-animatsiooni.

See, et Apple TV hakkab toetama 4K-resolutsiooni, sai teatavaks juba augustis, kui iOSi arendaja Troughton-Smith avastas, et see hakkab nõudma vähemalt 15 Mbps ühendust ja resolutsioon hakkab olema 2160 pikslit.

Tagasi üles