Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Miljon eestlast ei kasutanud augustis ID-kaarti mitte kordagi

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
ID-kaart. | FOTO: Erik Prozes

Statistika näitab, et Eestis on praegu aktiivseid ID-kaarte kasutusel 1,295 miljonit, elanikke on meil 1,316 miljonit. Seega puudub ID-kaart mingil põhjusel ligi 21 000 inimesel.

Neid inimesi, kes ei kasutada ID-kaardi digitaalseid võimalusi, on aga kordades rohkem kui neid, kellel kaarti mingil põhjusel üldse ei ole. Nimelt selgub riigi infosüsteemi ameti (RIA) statistikast, et augustis kasutas ID-kaarti digitaalselt vaid 382 555 inimest ehk 29 protsenti Eesti elanikest.

Samas oli august muidugi ka paljudele inimestele puhkusekuu. Varasem aastane statistika näitab, et ID-kaardi e-kasutajate hulk ulatub 47 protsendi kanti elanikest.

Kehtiv mobiil-ID on 134 000 eestlasel – see on aga kasutajatele tasuline teenus ja kasutatav vaid SIM-kaardiga mobiiltelefonides. Septembris – ID-kaardi kriisikuul – on lisandunud 2000 mobiil-ID kasutajat.

Maksuameti kinnitusel sisenes mullu pea 75 protsenti deklareerijatest e-maksuametisse pangalingi kaudu ning eeldatavalt sisenes suur osa nendest omakorda panka koodikaardiga.

Ülemöödunud nädalal selgus, et pärast 2014. aasta 16. oktoobrit välja antud 750 000 ID-kaardil on turvaviga.

Tagasi üles