Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Spordiperekond pages orkaani eest Säreverre

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kariibi mere piirkonnas kümneid inimelusid nõudnud orkaan Irma eest kodumaale pagenud mitmevõistleja Grete Šadeiko ja tema Ameerika jalgpallurist kihlatu Robert Griffin III tunnevad Eestist rõõmu | FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja/

Hirm orkaan Irma ees pani viiendat aastat Ameerikas elava Grete Šadeiko koos Ameerika jalgpallurist elukaaslase ja pisitütrega põgenema oma vanematekoju Türi vallas.

Teated orkaani jõudmisest nende kodulinna Miamisse tekitasid Ameerikas elavale Grete Šadeikole nii suurt hirmu, et kui nad esimese sihtkohana valitud Los Angelesse lennupileteid ei saanud, otsustasid käigupealt, et lendavad siis Eestisse.

«Muidugi oli meil hirm. Olen viis aastat elanud Ameerikas, sellest viimase aasta Miamis, kuid sellist olukorda nagu nüüd pole seal varem olnud,» ütles ta üleeile Paides maniküürisalongis olles.

Elukaaslane Robert Griffin oli samas nende kahekuuse tütre Gloriaga. «Robert on elanud seal palju kauem, temagi pole midagi sellist kogenud,» lisas ta.

Seda, mis Miamis ümberringi juhtus, pole Šadeiko meelest võimalik kirjeldada. «Kõik meie tuttavad lahkusid linnast. Seda põgenemist ei saa sõnadesse panna, ja kui sa siis ei saa veel pileteid. Muidugi tuleb hirm peale. Koju orkaani ootama jääda polnud meil mõtteski,» lausus ta tõsinedes.

Šadeiko sõnas, et elukaaslane Robert oli kohe nõus Eestisse lendama. «Talle väga meeldib siin ja peale vanemate polnud ju meie tütart siinsed sugulased-tuttavad näinud ka,» ütles ta.

«Meil oli plaanis tulla Eestisse oktoobris-novembris, aga orkaan Irma tõi meid nüüd siis varem kohale,» lisas Robert Griffin.

Kui kauaks jäädakse, noored veel ei tea. Kaheks nädalaks kindlasti, võib-olla kauemakski.

Kui palju Miamis möllanud torm nende kodule liiga tegi, ei tea nad samuti. Pole kellelegi ka helistada, sest kõik tuttavad lahkusid linnast. «Loodame vaid parimat. Uudistest teame, et orkaan vaibus veidi enne Miamisse jõudmist, kuid eks täpset olukorda näeme siis, kui millalgi koju tagasi jõuame,» ütles Grete Šadeiko.

«Panime väärtuslikumad asjad kolmekorruselise maja teisele korrusele. Kui palju see aitab, ei tea. Meie maja ümber oli üsna palju suuri puid. Ei taha sellele mõeldagi.»

Kuigi loodusjõu eest põgenedes tundis Šadeiko suurt hirmu, oli tal samas ka suur rõõm kodumaale naasta. «Ainult õde Grit teadis meie tulekust. Vanemad teadsid lennust Los Angelesse ja nii saime neid ikka korralikult üllatada,» ütles ta jälle naeratades. «Esimesena üllatasime issit, kui läksime ootamatult korvpallitrenni, ja siis kodus emmet. Seda Facebookis levivat videot on juba paljud kindlasti näinud.»

Grete ema Deivi Šadeiko tunnistas, et üllatus oli tõesti suur, kui ta pühapäeval õhtuselt treeningult tulles nägi tuppa astudes Ameerikas elava tütre peret. «Panid minu, 47-aastase naise laksust põlvetõstejooksu tegema ja siis näitavad seda veel kogu maailmale ka,» ütles ta naerdes. «Kuid tähtsam kõigest on, et nad on siin, kõige turvalisemas kohas.»

Tagasi üles