Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Toobal keeldus ütluste andmisest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare kohtuprotsessil astus eile tunnistajapinki erakonna endine peasekretär Priit Toobal, kes keeldus ütluste andmisest. «Kuna tulevikus võidakse mu ütlusi kasutada minu süüdistamiseks, ei kavatse ma ütlusi anda,» lausus Toobal kohtu ees.

Kohus uuris eile episoodi, mis puudutab taotlust vahetada ärimees Hillar Tederi abikaasa firmale kuuluv Mäekalda tänava kinnistu Tallinna linnale kuuluva kinnistu vastu Koidula tänaval. Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann ütles kohtus, et taotlus kinnistuste vahetamiseks jõudis kommunaalametisse abilinnapeade Eha Võrgu ja Kalle Klandorfi kaudu. Savisaar tema sõnul mingit survet ei avaldanud.

Tunnistusi andma kutsutud ärimees Margus Mets ütles kohtus, et laenas reklaamiärimees Paavo Pettai firmale Midfield OÜ raha Keskerakonna reklaamikampaania korraldamiseks, kuid sealjuures ei puutunud ta tehingu käigus kordagi kokku Keskerakonnaga. Metsa sõnul soovis Pettai 3013. aasta suve lõpus otsida täiendavaid finantsallikaid ning mehed leppisid kokku, et Marimark hakkab Pettaile kampaanias partneriks. Marimark lubas ära osta reklaamipinnad, mille eest Pettai pidi hiljem tasuma. «Jutt käis paarisajast tuhandest ja kuna mul endal sellist vaba raha ei olnud, pöördusin oma sugulase Tederi poole, kas ta saaks mulle raha laenata,» rääkis Mets, mainides ärimees Hillar Tederit.

Kas ka Keskerakond oli sellest tehingust teadlik, ei osanud Mets kinnitada. Ühtlasi märkis Mets, et ta ei tea, et Teder oleks kellegagi Keskerakonnast kokku leppinud, et ta annab Marimarkile laenu.

Lõpuks esitas ta Pettaile arveid kokku 216 000 euro eest. Kogu võlgnevuse suutis Pettai likvideerida 2015. aasta veebruaris ning Mets maksis omakorda laenu tagasi Tederile.

Keskerakonna endise peasekretäri Priit Toobali sõnul võib ta praegu tagantjärele öelda, et ei annaks allkirja Keskerakonna garantiikirjale, mis tõi parteile kaasa üle poole miljoni euro suuruse kohustuse Paavo Pettaile kuuluva OÜ Midfield ees.

«Tagantjärele võin öelda, ei ma ei ole sellele alla kirjutanud. Kui ma oleks teadnud, et seda garantiikirja nii vääralt tõlgendatakse, poleks usaldanud nõuandjaid,» ütles Toobal Postimehele.

Toobal ei kommenteerinud arbitraaži otsust, mis jättis Keskerakonna ja OÜ Midfieldi vaidluses õiguse Pettai firmale.

«Ma pole arbitraaži otsust näinud. Seal oli mitu episoodi, aga mis otsuses lõpuks kirja pandi, ei oska ma ei kuidagi kommenteerida,» ütles Toobal.

Keskerakond teatas laupäeval, et arbitraaž tegi Keskerakonna ja Paavo Pettaile kuuluva OÜ Midfieldi garantiikirjade vaidluses otsuse, mille järgi peab Keskerakond ettevõttele maksma 533 000 eurot. Arbitraaži otsus on lõplik.

Tagasi üles