Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Linnahalli ülemaalimise raha ilmus nõiaväel kooli eelarvesse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Eile pärastlõunal tehti esimene proovipuhastus linnahallilt ebaseaduslike maalingute eemaldamiseks, kogu loo juures tekitab aga endiselt segadust linnaeelarvest projektile eraldatud 15 000-eurone toetus.

Üleeile tuli ilmsiks, et linnavolikogu eraldas lisaeelarvega 15 000 eurot projektile «Graafiline disain Tallinna Linnahallile», kuigi selleks puudus muinsuskaitse luba. Eile andis Tallinna abilinnapea Taavi Aas Facebooki postituse vahendusel teada, et seadusega vastuolus olevat projekti toetati eeldusel, et eestvõtmise vedaja hangib protsessi käigus vajalikud load. Tema sõnul eraldataksegi eelarves raha alati kõikidele projektidele ja objektidele ette.

Linnalt saadud 15 000 eurost rääkides ei osanud Aas täpselt vastata, mis sellest sai. «Mis puutub sellesse, kas raha küsitakse tagasi, siis nii palju, kui minule teada, on kunstigümnaasium, kellele raha eraldati, soetanud selle eest värvid,» ütles abilinnapea.

Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults (projekti eestvedaja Märt Sultsi tütar) vastas aga seepeale, et 15 000 eurot lihtsalt ilmus kooli eelarvesse ja tema ei tea, kust see tuli. Kuna ta ei olnud raha saamiseks ise kellegi poole pöördunud ja asi tundus kahtlane, hakkas ta linnavalitsusest aru pärima. Mingit mõistlikku vastust sealt aga ei saabunud. «Mulle öeldi, et tulevad Piradose kunstnikud, kes hakkavad esitama värvide arveid ja et see on maalilaagrite jaoks eraldatud raha,» selgitas direktor. «Kui ma olen raha küsinud lisahoone või klassiruumide ehitamiseks, toolide ostmiseks või kas või õpikute soetamiseks, olen pidanud ma tegema viis, kuus, seitse, kaheksa taotlust, nuruma raha, koputama ustele. Aga selle raha osas ei ole ma mingeid taotlusi teinud ega midagi palunud, raha on lihtsalt minu eelarve peal,» laiutas koolidirektor käsi.

Pöördudes selguse saamiseks uuesti Aasa poole, veeretas abilinnapea vastutuse riigikogu liikme Märt Sultsi õlgadele, kes on ühtlasi Tallinna Linnahalli ASi nõukogu liige. «Linnahalli graafikaprojekti eestvedajaks oli Märt Sults, kelle taotlus sai ka linnavolikogus lisaeelarve arutlusel heakskiidu,» lausus linnapea kohusetäitja Aas. Ta lisas, et kõik, kes Tallinna linnalt mõne projekti jaoks raha saavad, peavad selle kohta ka aru andma.

Kohtudes Märt Sultsiga eile pärastlõunal linnahalli juures proovipuhastuse kajastamiseks, väljendas riigikogulane pahameelt selle üle, et tema koolidirektorist tütrega intervjuu tehti. Tema süüdistuste kohaselt survestati tema tütart Mari-Liis Sultsi ja seetõttu rääkis too juttu, mis ei vasta tõele. Keskerakondlane Märt Sults ähvardas Postimehe ka pressinõukogusse kaevata. Pärast süüdistusi kuulas toimetus veel kord üle Sultsi tütrega peetud vestluse ja helisalvestis kinnitas, et direktor Mari-Liis Sultsiga suheldi rahulikult, sealjuures kedagi survestamata.

Selgusetuks jääb ka see, miks pidi linn seinamaalingut 15 000 euroga toetama. Anonüümsust palunud Eesti tänavakunstniku arvutuste kohaselt oleks projekti materjalidele pidanud kuluma vaid 2670 eurot.

Tagasi üles