Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Tüdruk põgenes keeruliste peresuhete tõttu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kadunud laps turvakaamera piltidel. | FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Politsei sõnul peituvad Tallinnas suure otsingu käivitanud Laura Liisi kodust lahkumise põhjused keerulistes peresuhetes.

Kokku ligi kaks ööpäeva mööda Tallinna ringi uidanud tüdruk on kahtlemata nutikas ja teadis, kuidas end varjata. Seda raskem oli politseil talle jälile jõuda, sest tüdruku telefon oli välja lülitatud ja sotsiaalmeediat ta neil päevil ei kasutanud.

Politsei saab tänada õnne, et ka varem oma Nõmme kodust ära jooksnud tüdruk siiski ringi liikus. Leidmine oleks olnud palju keerulisem, kui Laura Liis oleks vaid ühes kohas püsinud.

«Tüdruku leidmisel olid oluliseks abiks inimeste tähelepanekud,» ütles Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine, kes otsinguid eest vedas. «Tahan tänada kõiki inimesi, kes kogu otsinguperioodi jooksul meile vihjeid saatsid. Kontrollisime neid kõiki väga tõsiselt.»

Kahe ööpäeva jooksul sai politsei valvsatelt kodanikelt tüdruku võimaliku liikumise kohta kümneid vihjeid. Täna ennelõunal saabus kauaoodatud infokild, mis politseinikud lõpuks Laura Liisini juhatas.

Teataja sõnul nägi ta last liikumas kesklinnas ja just sealt politseinikud ta üksi uitamast leidsidki. Ehkki Laura Liis tõenäoliselt ei soovinud, et ta üles leitaks, ei üritanud ta ka plehku panna. Esmajoones vaadati üle tüdruku tervis ja veenduti, et temaga on kõik korras.

Nüüdseks on teada, et öösel ei pidanud ta lageda taeva all olema, vaid tal oli peavari, kus turvaliselt olla. Päevasel ajal, mil paljud inimesed tema leidmisele kaasa elasid, uitas tüdruk ringi mitmel pool Tallinnas.

Pärast tervise kontrollimist anti Laura Liis lastekaitsespetsialistide hoole alla ja üheskoos lapsevanematega püütakse välja selgitada, miks Laura Liis koju minemise asemel linnas uitamise valis. Üldjuhul võib selliste kadumiste korral põhjuseid otsida kodust ja politsei kinnitusel ei olnud ka seekordne juhtum erand.

Politsei sai 11. oktoobril õhtul kõne, et 10-aastane Laura Liis pole koju ema juurde naasnud. Info tüdruku kadumisest edastati kõikidele Põhja piirkonna politseipatrullidele.

Öösel anti info edasi ka turvaettevõtetele ja ühistranspordiettevõtetele ning last otsiti Tondiraba jäähalli ja Hipodroomi piirkonnast. Politseinikud suhtlesid kooli ja klassijuhatajaga. Korrakaitsjad käisid läbi kaubanduskeskused, kauplused, tanklad, noortekeskused ja raamatukogud. Politsei- ja piirivalveamet (PPA) teavitas ka Soome ja Rootsi piirivalvet veendumaks, et tüdruk pole riigist lahkunud. Siiski polnud alust arvata, et ta seda teinud oleks.

Eile hommikuks oli teada, et Laura Liis oli viimati kolmapäeval, 11. oktoobril kella 10 paiku sadama D-terminalis ostu sooritanud. Sama päeva hommikul kella 10.10 ajal liikus ta D-terminalist Jõe tänava poole. Mõni minut hiljem oli ta Ahtri tänava Olerexis ning kell 10.40 ajal läks ta Viru keskuse bussiterminalist number 18 bussile.

Neljapäeval kella 12 paiku nähti ühe vihje järgi Laura Liisi tundemärkidele vastavat tüdrukut Pääskülas Nõmme ujula läheduses ning Rõõmu tänava ja Vabaduse puiestee ristmikul asuva Rõõmu kebabi juures.

Neljapäeva õhtul kella 20.30 paiku alustati koos reservpäästerühma vabatahtlikega D-terminali ja linnahalli vahelisel tühermaal maastikuotsingut. Nii taheti välistada, et Laura Liis pole selles piirkonnas abitus olukorras. Otsingutega liitusid ka tsiviilisikutest vabatahtlikud. Koos vabatahtlikega jätkati tüdruku otsimist varahommikuste tundideni Nõmme ja Mustamäe parkides.

Tagasi üles