Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Lumeleopardide pidupäev

Loomaaia uudised

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Deli lamamas. | FOTO: Inari Leiman

Kuldsel sügisel kümme aastat tagasi alustas toonane loomaia direktor Mati Kaal Postimehe toimetaja Hille Tänavsuu õhutusel loomaaia uudiste kirjutamist, esimene uudis ilmus 19. oktoobril 2007.

Deli profiilis. | FOTO: Inari Leiman

Täna tähistatakse loomaaias lumeleopardipäeva. Alates keskpäevast kõneldakse alpinaariumis irbiste aediku juures irbisejutte ning vaadatakse, mida Otto ja Deli kingitustega ette võtavad. Keskkonnahariduskeskuses aga saab endale päris oma lumeleopardi valmis viltida.

Kesknädalal toodi karakal Barak lõvimajast paksunahaliste majja oma tulevase kaasa Barunka kõrvale. Noored tutvuvad esialgu läbi võre ja hakkavad õueaedikus kordamööda käima.

Madude ekspositsioon sai täiendust kahe noore viker-silehuulboaga, kes kolm aastat tagasi Tallinna loomaaias ilmale tulid ja nüüd külastajate ette tõsteti.

Loomaaia linnutiikidele maandus üks nooruke parvest maha jäänud laukhani. Kurnatud ja kergelt tiiba vigastanud lind asus aplalt toidu kallale ning saab end nüüd loomaaias kosutada.

Kesknädalal alustas iseseisvat elu noor hiid-merikotkas, kelle loomaaia merikotkad üles kasvatasid. Ta pandi kokku noore inkubaatoris koorunud hiid-merikotkaga.

Öised miinuskraadid sundisid talvekorterisse flamingod, maasarvikud, marabu ja kuukabarrad.

Möödunud laupäeval, 13. päeval pärast uude aedikusse pääsemist võttis jääkarupoeg Aron südame rindu ning hüppas vette. Ja nüüd teda veest enam eemal ei hoia. Päikeselisel pühapäeval meelitas jääkarude uus kodu loomaaeda ligi 6000 külalist: see on tänavune suurim külastajate arv päevas, mis ületab isegi juulikuise maksimumi.

Ninasarvikukuu lõpetuseks kogus PlayFair ninasarvikute toetuseks 522 eurot.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab näha keskkonnaministeeriumi rändnäitust, mis annab ülevaate ohustatud liikidega kauplemise tagajärgedest ning tutvustab loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES). Välja on pandud tollis konfiskeeritud esemeid.

Tagasi üles