Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Inspektsioon leidis nädalavahetuse reidil ehitusplatsidelt mitmeid rikkumisi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tööinspektsioon kontrollis tööohutust ja töötingimustest teavitamist ehitusobjektidel. Kontrolliti 18 ehitusobjekti, tuvastati 14 rikkumist ja algatati järelevalvemenetlus tööandjate suhtes, kes olid jätnud tööregistrisse kandmata või lähetamise teatise esitamata 17 välismaalase kohta.

Läinud laupäeval kontrollisid tööinspektorid Tallinnas, Tartus ja Pärnus 18 ehitusobjekti. Tähelepanu pöörati isikukaitsevahendite ja kõrgusest kukkumise kaitse vahendite kasutamisele. Samuti kontrolliti, kuidas on töö korraldatud. Tööinspektor ja -juristid kontrollisid, kas töötajaid on teavitatud töötingimustest, kas on olemas kanne töötamise registrisse ning kas on täidetud Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste nõuded. Tööohutusnõuete rikkumisi fikseeriti 14 ja järelevalvemenetlus algatati 17 välismaise töötaja tööandjate suhtes, kelle dokumendid ei olnud korras.

Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Apo Oja sõnul lasub esmavastutus töötajate ohutuse eest töökeskkonnas, sh ehitusobjektil töid korraldaval peatöövõtjal, Eesti firma töötaja puhul tema tööandjal ning lähetatud töötaja korral sellele ettevõttel, kes ta Eestis vastu võttis. «Ettevõtjad kurdavad, et töökäsi Eestis ehitusele ei jätku ning sageli on ehitusplatsidel kuulda võõrkeelset juttu. Tööjõu palkamisel väljastpoolt pole midagi halba, kui järgitakse kehtivaid reegleid,» ütles ta. Oja lisas, et teadaolevalt käib kohati ka nädalavahetustel ehitustandril kibe töö. Seetõttu otsustaski inspektsioon kontrollida, kas ohutult töötamise nõudeid järgitakse, kas väljastpoolt Eestit pärit töötajad on registreeritud ja kas nad on teadlikud meie reeglitest. «Inspektorid kontrollisid ehitusplatse neljas suuremas linnas just nädalavahetusel, kuna teatakse, et järelevalveametnikud nädalavahetustel üldjuhul ei tööta,» lisas Oja.

Kontrollitud ehitusobjektidel töötasid kõrvuti eestimaalastega ukrainlased, valgevenelased ja lätlased, kokku üle 60 töötaja. Jätkub järelevalvemenetlus tööandjate suhtes, kes olid jätnud töötajad kandmata töötamise registrisse või kellel puudus töötaja kohta lähetamise teatis. Andmed lähetatud töötajate kohta tuleb tööinspektsioonile edastada e-posti teel hiljemalt päeval, mil ta Eestis tööd alustab. Teate võib esitada ka vastuvõttev ettevõte, kui pooled on niimoodi kokku leppinud.

Tagasi üles