Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Uus volikogu valis endale juhid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tallinna linnavolikogu uus koosseis valis volikogu esimeheks keskerakondlase Mihhail Kõlvarti ning aseesimeesteks keskerakondlase Toivo Tootseni ja IRLi fraktsiooni liikme Mart Luige.

Linnasekretär Toomas Sepa juhtimisel läks volikogu esimehe valimine kui lepase reega. Keskerakond esitas esimehe kandidaadiks Mihhail Kõlvarti, sotsid omalt poolt Helve Särgava. Salajasel hääletusel sai Kõlvart 41 ja Särgava 33 häält, üks hääletussedel oli kehtetu. Hääletamisest võttis osa 75 linnavolinikku 79st.

Seejärel tegi vastvalitud volikogu esimees ettepaneku määrata aseesimeeste arvuks kaks. Vastuseks küsimusele, kas üks aseesimehe koht võiks kuuluda opositsioonile, vastas Kõlvart: «Selle ettepaneku mõte ongi pakkuda opositsioonile üks aseesimehe koht selleks, et siin saalis tekiks konstruktiivne õhkkond ja koostöö.»

Volikogu esimese aseesimehe kandidaadiks esitas Taavi Aas Keskerakonna fraktsiooni poolt Toivo Tootseni, kes pidas seda ametit ka volikogu eelmises koosseisus. Kohe tekkis aga probleem, sest Reformierakonna fraktsiooni liige Arto Aas luges volikogu töökorrast välja, et volikogu fraktsiooni nimel võib aseesimehe kandidaadi esitada vaid fraktsiooni esimees ehk Kõlvart, aga mitte Tootseni kandidatuuri esitanud Taavi Aas.

Opositsioon palus Kõlvartil Aasa ettepanek uuesti ette lugeda ning seal olidki sõnad «Keskerakonna fraktsiooni nimel». Pärast pooletunnist vaidlust ja nõupidamist juristiga teatas Kõlvart, et keskfraktsioon oli andnud Taavi Aasale suulise volituse fraktsiooni nimel kõneleda. Tund aega kestnud salajasel hääletusel valitigi Tootsen 66 poolthäälega aseesimeheks.

Teise aseesimehe kandidaadiks esitas Kristen Michal Reformierakonna fraktsiooni nimel ning EKRE ja SDE toetusel reformierakondlase Ülle Rajasalu. IRLi fraktsioon pakkus kandidaadiks Mart Luike. Salajasest hääletusest võttis osa 70 linnavolinikku. Ülle Rajasalu sai 25, Mart Luik 43 häält. Üks valimissedel oli kehtetu ja üks rikutud.

Tagasi üles