Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Keskerakond jagas abilinnapeade tööülesanded ära

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Keskerakond ja rohelised sõlmisid Tallinna botaanikaaias koalitsioonileppe. | FOTO: Tairo Lutter

Keskerakond tutvustas eile oma abilinnapeakandidaate ja nende töövaldkondi, lõpliku otsuse teeb homme linnavolikogu.

Linnapeakandidaat Taavi Aasa sõnul jätkavad senistel ametikohtadel abilinnapead Eha Võrk ja Kalle Klandorf. Aasa asemel hakkab linnaplaneerimist juhtima Andrei Novikov, kes loobub selle nimel kohast riigikogus. Kultuuri, hariduse ja spordiga tegeleb uues linnavalitsuses senine Kristiine vanem Vadim Belobrovtsev ning sotsiaalvaldkonnaga senine Pirita linnaosa juht Tõnis Mölder.

Ettevõtluse, turismi ja innovatsiooniga tegeleva abilinnapea ametisse kutsuti endine staažikas keskerakondlane Aivar Riisalu, kes kõige tipuks kandideeris äsjastel valimistel hoopis Tartus, olles seal Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) linnapeakandidaat.

Küsimusele, kas Keskerakonna liikmete seas polnud ühtegi piisavalt võimekat inimest, nii et tuli 200 kilomeetri kauguselt ära meelitada äsjane IRLi eestseisuse liige Riisalu, vastas Aas, et Tallinnas valimistel osalenud Keskerakonna kandidaatide seas leidub kindlasti palju neid, kellel on potentsiaali lüüa kaasa linna juhtimises.

«Me pidasime oluliseks, et linnavalitsuses oleks neid, kes omaksid pikka kogemust. Teiseks vaatasime näiteks seniseid linnaosavanemaid, keda edutada. Ka linnaosavanemate ja nende asetäitjate kohtadele tuleb uusi inimesi. Nii et Keskerakonna nimekirjas kandideerinud inimestel on võimalus edasi liikuda,» rääkis linnapeakandidaat.

Aas lisas, et Keskerakonna huvi on olnud moodustada laiapõhjalisem linnavalitsus ja selleks püüti alustada kõnelusi ka teiste erakondadega.

«Jõudsime rohelisteni, ja ma arvan, et see on hea valik sellepärast, et keskkond ja rohelised on omavahel seotud, ja ma arvan, et sealt tuleb hea tulemus. Aga kindlasti oli oluline ka see, et keegi tooks värskeid tuuli väljastpoolt. Riisalu on olnud pikalt Keskerakonna liige. Tal on suur kogemus ettevõtluse valdkonnas, lisaks muusikuametile veel sõjaväelase kogemus,» kiitis linnapeakandidaat.

Poliitkuluaarides liiguvad jutud, et Riisalu kandidatuur ei meeldi sugugi kõigile keskerakondlastele ning seetõttu võib linnavalitsuse kinnitamise hääletus homme volikogus üsna pingeliseks minna.

«Ma usun, et esimesel istungil Keskerakonna fraktsioon näitas, kui ühtne ta võib olla. Nii et ma olen selle hääletuse suhtes optimistlik,» lausus Aas. Linnavalitsuse koosseis määratakse ühe hääletusega, nii et linnavolinikel pole võimalik eraldi Riisalu vastu hääletada.

Äsja Riisalu suuri kogemusi kiitnud Aas ei näe vähimatki probleemi ka roheliste abilinnapeakandidaadi Züleyxa Izmailova puhul, kellel puudub nii kõrgharidus kui ka palgatööl käimise kogemus.

«Meil on rohelistega väga hea üksteisemõistmine. Just äsja oli meil nendega Reidi tee teemaline arutelu, mis möödus väga konstruktiivselt. Ja me saame ka paljudest muudest asjadest ühtemoodi aru,» lausus ta ning kinnitas, et Izmailova kogemuste puudumisest ei teki probleemi, pigem vastupidi.

Riisalu ütles, et jäi peaminister Jüri Ratase esitatud pakkumisega nõusse vaid seepärast, et tegemist oli just ettevõtlust juhtiva abilinnapea kohaga ning et ta saab linnavalitsuses kaasa lüüa Keskerakonda mittekuuluva spetsialistina. (Riisalu astus IRList välja 6. novembril – toim.)

Muuhulgas tahab Riisalu ellu äratada ka siiani varjusurmas oleva ühistupanga. «Väga lihtne on öelda: paneme kinni, hävitame ära. Aga järsku saab sellest teha ühe normaalse, Eesti kapitalil põhineva panga, mis nelja aasta pärast oleks LHV kõrval teine arvestatav finantsasutus, mis aitab väikesi ja keskmisi ettevõtjaid,» rääkis ta.

«Finantsinspektsioon ei tunnista seda panka sellepärast, et selle asutajate seas oli Edgar Savisaar. Täna seal enam Savisaart ei ole ja mina arvan, et sellest saab teha täiesti normaalse asja. Panku ei ole kunagi liiga palju. Ma olen ise ettevõtjana Swedbankiga läbirääkimiste faasis ja ma ütlen ausalt, see ei ole lihtne. Ma olen oma 40 töötajaga ja paari miljoni suuruse käibega ettevõttega Rootsi panga jaoks lihtsalt õhk,» lisas ta.

Tallinna abilinnapeade tööjaotus

Tõnis Mölder (28) – sotsiaal- ja tervishoiuamet

Aivar Riisalu (56) – ettevõtlus, turism ja innovatsioon

Eha Võrk (55) – linnavaraamet ja kõik linna ehitusobjektid, v.a tee-ehitus

Andrei Novikov (35) – linnaplaneerimine

Vadim Belobrovtsev (39) – haridus, kultuur, sport

Kalle Klandorf (61) – kommunaal- ja transpordiamet, mupo

Züleyxa Izmailova (32) – keskkond, linnaelanike kaasamine

Allikas: Tallinna linnavalitsus

Tagasi üles