Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Simson: Eestis ei nuhelda lähedaste patte pereliikmetele

32
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kadri Simson | FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Täna Brüsselist naasev majandusminister Kadri Simson ütles telefoniintervjuus Postimehele, et mingil hetkel peaks tekkima vajadus tema tagasiastumiseks, siis tunneb ta selle olukorra ära.

-Kadri Simson, öelge, kui palju te teadsite sellest asjast enne kriminaaluurimise avalikuks muutumist? HKScani praeguse juhtkonna seisukohad pidid teile ju ometi teada olema?

Ma ei teadnud, et selline kriminaalasi algatatakse, sain seda eile (kolmapäeval) teada.

-Aga HKScani juhtkonna süüdistusi te ju teadsite.

Seda, et HKScani uus juhtkond ei ole pikka aega Eestis töötanud inimestega korrektselt töölepingut lõpetada suutnud, ma loomulikult teadsin.

-Kuidas te sellest asjast kuulsite?

Teet Soorm palus oma esindajal mulle helistada.

-Kas te olete sellest asjast ka peaminister Jüri Ratasega rääkinud?

Jah, olen küll. Ta on küll Aafrikas, aga sain temalt sõnumi ja helistasin talle eile (kolmapäeva) õhtul.

-Milline tema sõnum teile oli?

Tema sõnum oli see, et ma peaksin vastu sellel isiklikult keerulisel ajal.

-Te ütlesite ERRile, et kui te peate valima poliitika ja lähedaste vahel, siis teie valite lähedased. Mis on teie hinnangul see punane joon, kus te nende vahel valima peaksite?

Kui see olukord kohale jõuab, eks ma tunnen ta ära. Praegusel hetkel saan ma öelda, et Eestis ei nuhelda lähedaste patte – isegi kui neid patte pole veel uurimisega kinnitatud –teistele pereliikmetele.

-Kas olete kindel, et see teie tööd edaspidi kuidagi ei sega?

Ma olen olnud kaks päeva Brüsselis seoses Eesti eesistumisega, juhtinud nõukogu, kuigi võib-olla väga paljud inimesed oleksid selle asemel olnud kodus ja toetanud oma lähedasi. Ma olen muretsenud Teet Soormi pärast, ma olen muretsenud tema vanemate pärast ja tema laste pärast.

Aga see mure ei ole takistanud mind päris tõhusalt juhtimast konkurentsivõime nõukogu, läbi viimast otsuseid, mida on pikalt ettevalmistanud Eesti esindajad siin Brüsselis. Ma arvan, et ma suudan päris hästi ühendada oma töö ja pereelu.

Tagasi üles