Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Espen Andersen. | FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran/Scanpix

KAHEVÕISTLUS. MK-sarja teine peatuspaik oli Lillehammer. Kodupubliku ees võistelnud Norra sportlased tegid puhta töö – laupäeval võideti meeskonnavõistlus ning pühapäeval saadi individuaalselt kolmikvõit.

Norra meeskond võitis hüppevooru ja kuigi näitas suusarajal alles kuuendat tulemust, jõuti üle lõpujoone esimesena. Ankrumeeste finišiduellis alistas Joergen Graabak sakslase Fabian Riessle. Kolmanda koha saavutas Prantsusmaa, kes suutis finišeerida 0,6 sekundit enne murdmaarajal parimat aega näidanud Soome võistkonda.

Pühapäevasel individuaalvõistlusel jätkasid norralased sealt, kus laupäeval pooleli jäädi. Hüpped võitnud Espen Andersen kaitses murdmaarajal esikohta, Jan Schmid tõusis 11. kohalt teiseks ja Graabak üheksandalt kohalt kolmandaks, kusjuures täpselt nagu päev varem, seljatas ta finišisirgel sakslase – Johannes Rydzek jäi poodiumilt välja 0,1 sekundiga.

«Tegin väga hea hüppe, aga murdmaasõit oli raske, sest pidin pidevalt selja taha passima, et ega keegi järele jõua. Ent lõpuks tuleb tõdeda, et perfektne päev nii minule kui ka tervele Norra meeskonnale,» sõnas Andersen. 24-aastane norralane polnud enne käesolevat hooaega MK-sarjas kordagi poodiumile jõudnud, aga on tänavu võitnud kaks etappi neljast ja saanud üldliidriks.

Eesti sportlastest jäid Kail Piho ja Han-Hendrik Piho kvalifikatsiooni toppama, edasi pääses vaid Karl-August Tiirmaa, kes oli hüpete järel 49. ning tõusis murdmaaga 46. kohale. Kristjan Ilves jättis haigestumise tõttu Lillehammeri etapi vahele. Kahevõistluse MK-sari jätkub kahe nädala pärast Ramsaus.