Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Pika teekonna kiire lõppmäng

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti laevakaitsjad eile hommikul Saksamaal Frankfurdi lennuväljal vahetult pärast Chennaist tulnud lennuki maandumist. Lauri Ader (seljakotiga) ja Renee Tõnissaar (nokamütsiga) valmistuvad tegema esimesi samme Euroopas pärast nelja aastat. | FOTO: Jaanus Lensment

Tööpäeva lõpp Indias Chennais oli teisipäeval juba lähenemas, kui lõpuks said 14 Eesti laevakaitsjat kätte kauaoodatud templi paberile, mis lubas neil Indiast lahkuda. Pärast seda andis Eesti välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk meestele käsu minna oma majutusasutustesse, võtta asjad ja sõita lennujaama – lennuk läheb kell 01.50 öösel (Eesti aja järgi 22.20).

Andrei Gortšagov ja Roman Obeltšak Frankfurdi lennujaamas. | FOTO: Jaanus Lensment
Vajalikud templid passis, ilma milleta ei saanud Indiast lahkuda. | FOTO: Jaanus Lensment

Lennujaamas ei läinud asjad aga kõige sujuvamalt. Laevakaitsjatele väljastatud ajutised dokumendid tekitasid kohalike Lufthansa töötajate seas segadust ja taas sekkus asekantsler Kolk, kes oli koos konsul Mats Kuuskemaaga mehi abistamas. Mõnel laevakaitsjal jõudis korra ka ärevus tekkida, et äkki nüüd lennujaamas tekib ikkagi mingi tõrge, mis takistab neil lahkumast, aga usk Indiast pääsemisse siiski säilis.

Möödus mitu pikka tundi, kuni laevakaitsjad jõudsid turvakontrolli. Kolk ja Kuuskemaa saatsid laevakaitsjad lennukini. Enne pardale minekut kallistasid laevakaitsjad Kolki üksteise järel ja tänasid viimase nädala jooksul tehtu eest.

Umbes kümme tundi hiljem maandus lennuk Saksamaal Frankfurdi lennujaamas, kus temperatuur oli mõni kraad üle nulli.

«Suust tuleb auru,» ütles naeratades üks laevakaitsja jahedasse hommikusse astudes. «Ma olin ära unustanud, et külmaga nii on.»

Läbida tuli veel passikontroll Frankfurdis, ja siis järgnes terve päev ootamist, et õhtuse lennuga Tallinna saada.

Täispikka reportaaži laevakaitsjate teekonnast Indiast Eestisse loe homsest Postimehest

Tagasi üles