Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Reidi tee ehitus võib minna maksma üle 40 miljoni euro

5
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tallinna kavandatava Reidi tee ehituse hankele esitatud pakkumiste hinnad on kõrgemad, kui linnavalitsus ennustas, ning välistada ei saa ka hanke luhtunuks kuulutamist.

Reidi tee. | FOTO: Juho Kalberg / Kaupo Kalda

Reidi tee ehitushanke odavaim pakkumine on esialgsetel andmetel 33 miljonit eurot. Sellele lisanduvad veel omanikujärelevalve hind ja käibemaks.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann soovitas asjadest mitte ette rutata. «Kui praegu on üks pakkuja andnud teada, et tema pakkumine on parim, siis kõigepealt vaadatakse üle kvalifitseerumise tingimused. Alles siis selgub, kas see pakkuja jääb parimaks pakkujaks või mitte,» selgitas Valdmann.

Ametlik teade hanke võitja kohta tuleb siis, kui kõikide pakkumiste detailid on läbi vaadatud ja üle kontrollitud. Suuremate hangete puhul võib see protsess aega võtta mitu nädalat. Seadus ei sätesta kindlat ajavahemikku, mille jooksul tuleb otsus langetada. Ei saa välistada sedagi, et hange kuulutatakse liiga kõrge hinna tõttu luhtunuks.

Oma pakkumise Reidi tee ehitamiseks on Postimehe andmetel parimaks kuulutanud TREV 2 Grupp, kus töötab Eestimaa Roheliste juhi, Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova elukaaslane Joonas Laks. Odavaima ja kalliduselt järgmise pakkumise vahe on umbes 1,5 miljonit eurot.

Tagasi üles