Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Õpetajate streik kestab kuni kolm päeva

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Haridustöötajate liidu juht Sven Rondik. | FOTO: Toomas Huik/Postimees

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) korraldab õpetajate palganõudmiste kaitseks 7.–9. märtsini üleriigilise streigi.


Haridustöötajate liidu esimehe Sven Rondiku sõnul soovisid paljud õpetajad streikida kolm päeva. «Streigi esimene päev on 7. märts kõikides kohtades, kus seda alustatakse,» selgitas Rondik. Kas streik kestab päeva, paar või kolm, otsustab iga õppeasutus ise.

Ametiühingujuhi sõnul on veel vara öelda, kui paljud õpetajad streigis kaasa löövad, kuna riikliku lepitaja luba saadi alles esmaspäeval kell 13.30 ja siis hakati tegema streigi ettevalmistusi.

«Nädala jooksul peab see (osalejate arv – toim) selguma, sest 21. veebruar on viimane kuupäev, mis ajaks peavad kohalikud omavalitsused ja koolide juhtkonnad saama streikijate käest vastava informatsiooni, kui palju streigis osaleb ja mitu päeva see kestab,» rääkis Rondik.

Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi (HTG) direktor Ott Ojaveer nentis, et ta ei oska veel öelda, kuidas neil mainitud kuupäevadel koolielu korraldatakse. «Lapsevanemaid tuleb informeerida, toitlustus organiseerida, mõelda, kuidas ärajäänud õppetundidega toimetada,» loetles Ojaveer teemasid. «Mulle pole ka veel selge, et kui õpetajad streigivad, siis kas töötasu arvestatakse maha.»

Kas HTG õpetajad kavatsevad streikida kõik kolm päeva või valitakse mõni muu variant, pole veel otsustatud. Ojaveer lisas, et ta suhtub streiki rahulikult ja närveerimiseks põhjust pole.

«Töö tuleb ära teha ja mõtleme, kuidas seda teeme,» sõnas ta.

Küll aga oli Ojaveer veendunud, et kool jääb streigiks avatuks, sest tema on tööl.

«Mina direktorina pean tööl olema ehk mis me sellest uksest ikka lukku paneme – uks on meie õpilastele ka streigi ajal avatud,» kinnitas ta.

Tallinna Laagna lasteaed-põhikooli direktor Natalia Kond lisas, et nende asutuses streigitakse tõenäoliselt ühe päeva. «Ega vahet pole, kas õpetajad streigivad ühe või kolm päeva, sest õpetajate puudumine tekitab probleeme,» sõnas Kond.

Ka Kond toonitas, et asutus jääb streigiks avatuks, kuigi täpne tööplaan selgub reedesel koosolekul.

«Proovime lastevanematega koostööd teha, et kes saavad lapse koju jätta, jätaks, ja kes ei saa, tooks majja,» sõnas Kond.

Tagasi üles