Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Autod laadima

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Repro

Kredex avalikustas eile elektriautode kiirlaadimispunktide nimekirja, kus on kirjas 160 kiirlaadija asukohad üle Eesti.


Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Mirja Adleri selgituste järgi valiti laadimispunktide asukohad liiklustihedusest ja autosõitja kasutusmugavusest lähtudes. Kiirlaadimispunktide võrgu eesmärk on tagada elektriautoga liiklejale turvatunne, et sõidukit on võimalik laadida nii suuremates asulates kui ka peamistel maanteedel liigeldes.

Kiirlaadimispunktidest paikneb 100 linnades ja 60 maanteede ääres. Suurematest linnadest tuleb Tallinna 27, Tartusse 10, Pärnusse neli ja Narvasse kaks kiirlaadimispunkti.

«Eesti on esimene riik maailmas, kes katab terve riigi ühtlase kiirlaadimispunktide võrgustikuga. Loodav võrgustik annab elektriautode omanikele kindlustunde elektriauto kasutamiseks ka pikematel distantsidel,» ütles Adler.

Elektriautode kiirlaadimispunktid paigaldatakse suure liiklustihedusega maanteede äärde ja kõikidesse enam kui 5000 elanikuga asulatesse. Kiirlaadimispunktide vahekaugus maanteedel on hinnanguliselt umbes 40–60 kilomeetrit.

Kiirlaadimispunktide võrgustikku rajava ABB esindaja Mart Tuuling ütles, et kiirlaadijaid kasutada on isegi ohutum kui tavatanklates mootorikütust tankida.

Kiirlaadimispuntide võrgustik peab töövalmis olema hiljemalt 31. oktoobril 2012.

Tagasi üles