Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Punkbändi toetajaid tõrjuti püha veega

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Õigeusu Lipukandjate Ühingu liikmed eile Moskvas Lunastaja Kristuse kiriku ees. | FOTO: ITAR-TASS

Eile sai Moskvas peksa ja vahistati opositsiooniaktivist, kes üritas siseneda kesklinnas asuvasse Lunastaja Kristuse kirkusse, palvetamaks seal selle eest, et Venemaa vabaneks Vladimir Putinist.


Usuaktivistid peletasid aga püha vee abil laiali kiriku ette kogunenud meeleavaldajad, kes olid kogunenud punkbändi Pussy Riot vangistatud liikmete toetuseks.

Mitu märulipolitseinikku surusid Roman Dobrohhotovi politseiautosse vaid mõne meetri kaugusel Venemaa suurimast pühakojast, mida peetakse Vene õigeusu taaselustamise sümboliks pärast seitset aastakümmet väldanud kommunismi. Dobrohhotov juhib väikest Kremli-vastast noorterühmitust ja kogus 2008. aastal ka sellega kuulsust, et hüüdis riigi presidendi Dmitri Medvedevi Kremlis peetud kõnele vahele.

Kirikusse jõudis siseneda teine opositsiooniaktivist ja Kremli-vastane Maria Baronova, kuid seal ajasid ta nurka rühm õigeusu preestreid ja mehi, kes üritasid teda kirikust välja eskortida.

Kiriku ette olid üles rivistunud aga umbes kümme sõjaka Õigeusu Lipukandjate Ühingu liiget, kes karjusid Baronovale ja Dobrohhotovile roppusi. Rühmitus on tuntud eelkõige selle poolest, et nad on laiali ajanud geide meeleavaldusi ning protestinud popstaar Madonna Venemaal toimunud kontsertide vastu. Lisaks on nad avalikult põletanud «Harry Potteri» raamatuid.

Kiriku lähedale oli kogunenud kümneid opositsiooniaktiviste, et sanktsioneerimata meeleavaldusega toetada naispunkbändi Pussy Riot liikmeid, kes võeti vahi alla pärast seda, kui nad korraldasid veebruari lõpul samas kirikus punkpalvuse, kus esitasid Vladimir Putini vastase laulu.

Protesti eesmärgiks oli kaasata nii usklikke kui ka ateiste masspalvusele, et üheskoos paluda Putini tagasiastumise ja punkbändi kolme siiani vahi all oleva liikme vabastamise eest.

Õigeusu Lipukandjate Ühingu liikmed püüdsid kogunenud opositsiooniaktiviste korrale kutsuda neid püha veega pritsides ja skandeerides «Ei Soodomale!».

Mõni tund hiljem sattus aga politseijaoskonnast lahkuv Dobrohhotov seitsme mehe rünnaku alla, kes vigastasid ta kõrva. «Nad nägid välja nagu jalgpallifännid,» sõnas ta AP-le ja lisas, et õnneks sekkus intsidenti politsei, kes ühe ründaja ka vahi alla võttis.

Opositsiooniliidrid on pikalt süüdistanud Kremli-meelseid noorterühmitusi jalgpallifännide palkamises, kes ajavad laiali Kremli-vastaseid meeleavaldusi ja peksavad valitsuse kritiseerijaid.

Tagasi üles