Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kuus leisilast loobus pakutud tööst mandril

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Leisi päästjad rivistusid eile varahommikul pärast vahetuse lõppu üles. Kõlas ka sireen, mida eelnevalt soovitati mitte lasta. | FOTO: Tõnu Veldre / SAARTE HÄÄL

Saaremaa põhjapoolseima valla Leisi eile suletud komando 15 päästjast loobus uues kohas päästjana töötamast kuus. Põhjus on selles, et pakutud töökoht asub mandril.


Leisi päästekomando pealik Peeter Rumm rääkis, et viimane vahetus lõpetas eile hommikul kell kaheksa. Seejärel aeti autod välja ja tööl olnud mehed rivistati üles. Neile tulid kaasa elama nii endised päästjad kui ka kohalikud inimesed, vallavanem ja päästekeskuse juht.

Rumm tõdes, et meeste meeleolu on kurb. «Sest kõik on harjunud siin olema ja kõik toimis hästi,» lausus ta. «Osa mehi läheb tööle Orissaare komandosse, osa Kihelkonna komandosse ja osa peab paraku koju jääma.»

Rumm ütles, et üheksa meest saavad uue töökoha ja kuus meest loobusid.
«Tööd pakuti kõigile, aga üheksale pakuti tööd Saaremaa päästekomandodes,» sõnas ta. «Mandrile pole inimesed nõus tööle minema.»

See poleks tähendanud, et mehed peavad iga päev Saaremaa ja mandri vahet sõitma, sest töö on vahetustega. Siiski on vahemaad pikad, sest kohta olevat pakutud näiteks Järvakandis ja isegi Türil.

Rumm meenutas, et Leisi komando päästmiseks on vald korjanud allkirju ja rahvas korraldanud miitinguid. Veebikeskkonnas petitsioon.ee hääletas Leisi komando allesjätmise poolt 1230 inimest.

Rumm rääkis, et olude sunnil luuakse Leisile vabatahtlik üksus, sest vallarahva turvalisus on tähtis. Viis-kuus meest endisest komandost hakkavad vabatahtlikeks ja lisandub ka uusi liikmeid.

Tagasi üles